Jaka herbata na ból brzucha? Zioła i herbata na bolący brzuch

Masz problemy z trawieniem lub zdarzają ci się bóle brzucha? Przeczytaj tekst, a dowiesz się, jaka herbata pomoże ci na ból brzucha, ale też na inne dolegliwości.

W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera.

Jaka herbata na ból brzucha?

Ból brzucha to jedna z dolegliwości, która dotyczy praktycznie z każdego z nas. Może wynikać ze stresu, niestrawności, zatrucia, przejedzenia, a także ze wzdęć czy problemów z jelitami. Zazwyczaj sytuacja ta nie wymaga przyjęcia leków, ponieważ organizm jest sam w stanie sobie poradzić z nieprzyjemnościami związanymi z układem pokarmowym. Aby jednać zmniejszyć dyskomfort lub ból brzucha oraz przyspieszyć proces zdrowienia, warto sięgnąć po herbaty i zioła, które pomogą przejść przez ten nieprzyjemny epizod. Specjalne napary są wykorzystywane w tym celu od lat i do dzisiaj cieszą się popularnością wśród osób preferujących naturalne wsparcie pracy układu pokarmowego.

Herbata na bolący brzuch

Jeśli szukasz herbaty lub ziół, które pomogą ci przy bólu brzucha, najlepiej sięgnąć po produkty mające działanie przeciwzapalne i rozkurczowe. Jednym z nim jest mięta pieprzowa, która znakomicie łagodzi skurcze. Popularnym wyborem jest także rumianek, który szybko przynosi ulgę podczas bólu brzucha oraz często towarzyszącym jemu nudności. Inna propozycja to koper włoski, który pomoże nie tylko na ból brzucha, ale również na wzdęcia. Jeśli podejrzewasz, że ból występuje na tle nerwowym, możesz sięgnąć po melisę, lipę czy kozłek lekarski.

herbatki ziołowe

Jaka herbata na odchudzanie?

Jednym z polecanych przez dietetyków ziół jest napar z morwy białej. Stabilizuje on poziom glukozy we krwi, zapobiegając napadom głodu. Podobne działanie ma również herbata moringa, która to dodatkowo wspiera odporność i ma właściwości przeciwzapalne. Możesz też wybrać herbatkę z morszczynu, który zmniejsza apetyt lub napój zawierający opuncję figową, która może przyczynić się do spalania tłuszczu. Podczas odchudzania pomocne mogą być też herbaty Pu-erh i yerba mate. Na odchudzanie polecamy również mieszankę ziołową Purella Superherbs. Zawiera pokrzywę, skrzyp polny, miętę, koper włoski, a także mniszek lekarski i jagody acai. Kompleksowo stymuluje pracę jelit, dbając o żołądek i ułatwiając trawienie.

Herbata na cholesterol

Herbaty mogą też pomóc w obniżeniu złego cholesterolu. Niektóre z nich nie tylko wspierają pracę układu trawiennego, ale też poprawiają metabolizm lipidów. Należy do nich np. czystek, który hamuje utlenianie się cholesterolu LDL. Jest także świetnym źródłem przeciwutleniaczy. Kolejny napój, który może ci pomóc to pokrzywa. Obniża ona stężenie „złego” cholesterolu we krwi i stabilizuje poziom glukozy. Możesz też spożywać herbatę z mniszka lekarskiego kurkumy oraz herbatę imbirową.

Najlepsza herbata na jelita

Aby poprawić pracę jelit, możesz sięgnąć po większość wymienionych wyżej naparów. Świetnym wyborem będzie pokrzywa, mniszek, melisa, kminek, ale też rumianek i mięta pieprzowa. Aby poprawić pracę jelit, możesz sięgnąć po większość wymienionych wyżej naparów. Świetnym wyborem będzie pokrzywa, mniszek, melisa, kminek, ale też rumianek o mięta pieprzowa. Możesz też zakupić gotową mieszankę, np. Zioła Mnicha. Herbatka ziołowa na trawienie, którą warto stosować w trosce o pracę jelit, zawiera liść mięty, nasiona lnu, a także owoc bzu czarnego.

O czym pamiętać, spożywając zioła?

Mimo prozdrowotnego działania ziół, może się zdarzyć, że niektóre z nich wywołają niepożądane skutki uboczne. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których spożycie jest zbyt duże, dlatego zawsze czytaj na opakowaniu o sugerowanej przez producenta porcji. Pijąc zbyt wiele ziół moczopędnych, można w skrajnym przypadku doprowadzić do odwodnienia organizmu. Należy też uważać ze spożyciem naparów poprawiających trawienie, ponieważ można osiągnąć efekt odwrotny od pożądanego. Ponadto niektóre zioła mają właściwości fotouczulające. Po ekspozycji na słońce możesz dojść do pojawienia się odczynu skórnego. Jest to m.in. dziurawiec, nagietek i rumianek. Pamiętaj, że melisa lekarska, męczennica lekarska czy kozłek lekarski mogą wywołać zawroty głowy, w szczególności u osób, które mają naturalnie niskie ciśnienie krwi.

Gdy wybierzesz już idealne herbatki i zioła dla siebie, zamów je wygodnie online. Nie zapomnisz skorzystać z atrakcyjnego kodu rabatowego, dzięki któremu zakupy zostaną dostarczone do twojego domu, a ponadto zapłacisz za nie znacznie mniej!

W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera.